OTWARTE MISTRZOSTWA SZKOŁY W SZACHACH 2016
23.10.2016

Krzysztof Sionko (2TMe) w kategorii chłopców i Weronika Lesiewicz (1 TGs) w kategorii dziewcząt uzyskali tytuł Mistrza i Mistrzyni Szkoły w szachach szybkich. W dniu 17 października rozegrano kolejne Mistrzostwa Szkoły. Wystartowało 20 zawodników w kategorii dziewcząt (3) i chłopców (17). Niezmiernie cieszy fakt, że aż 3 uczennice wzięły udział w zawodach, zwłaszcza że w tym roku zawody międzyszkolne będą rozgrywane w formie drużynowej (3 chłopców plus dziewczyna). Turniej przebiegał bez większych niespodzianek do 4. rundy, do której Krzysztof Sionko (mistrz z ubiegłego roku) zgromadził komplet zwycięstw. W piątej zremisował z kolegą z klasy Tomaszem Chmielarzem i pojawiła się szansa dla innych uczniów na wygranie turnieju. W szóstej po nie najlepszej grze Krzysiek jednak wygrał, by w ostatniej, siódmej rundzie przegrać z Emanuele Frezza (dość niespodziewanie). Ostatecznie dwóch zawodników wywalczyło po 5.5 pkt (jeszcze Mikołaj Godzik - 3 TMe), ale lepsza punktacja pomocnicza pozwoliła zwyciężyć i obronić tytuł mistrza szkoły Krzysztofowi. W kategorii dziewcząt bardzo dobrze wypadła Weronika z klasy pierwszej i odebrała tytuł mistrzyni Klaudii Gurgul (3 TGs). Trzecie miejsce zajęła Justyna Wiśniewska (3 zwa). Serdecznie gratulujemy! Dziękujemy wszystkim uczestnikom, a reprezentacji sukcesu w zawodach powiatowych!

1. MIEJSCE PIŁKARZY W POWIATOWEJ LICEALIADZIE
22.06.2016

9 czerwca 2016 r. na Orliku przy naszej szkole odbyła się Licealiada Powiatowa w piłce nożnej. W turnieju wzięły udział tylko trzy szkoły: Zespół Szkół w Szczurowej, Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych NR 1, Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych NR 2. Reprezentanci naszej szkoły w fantastycznym stylu pokonali przeciwne drużyny i zdobyli tytuł Mistrza Powiatu. GRATULUJEMY!!!!!!

Poniżej przedstawiam skład reprezentacji i przebieg turnieju.
1.	DUCH ŁUKASZ           3ZMA

3.	ZS Szczurowa	     1     5-12

1 TE wygrała Szkolną Ligę Piłki Nożnej
09.06.2016

Od listopada do 21 marca w naszej Szkole prowadzone były rozgrywki klasowej ligi piłki nożnej. Rozgrywki odbywały się po lekcjach na naszej hali.

W fazie grupowej ligi brały udział drużyny:
GRUPA A
1. 1TIM
2. 1ZWA
3. 1TE
4. 2TB
5. 1ZB
6. 2TME
GRUPA B
1. 1TI
2. 1TB
3. 4TME
4. 1ME
5. 2TMG
6. 2ZB
Do fazy pucharowej awansowały po 2 drużyny zajmujące pierwsze miejsca w grupach.
Poniżej przedstawiono zestaw par oraz wyniki fazy pucharowej:
1TE – 2TMG 4:0
4TME – 2TME 3:3 Rzuty Karne 7:4
mecz o 3 miejsce
2TMG - 2TME 0:1
FINAŁ
4TME - 1TE 1:2
Gratulujemy 1TE wygrania ligi szkolnej!!!

3. MIEJSCE DLA ZIELONKI W MISTRZOSTWACH WOJEWÓDZTWA W SIATKÓWCE
22.03.2016
Wiesław Łanocha

22 marca 2016 roku odbył się finał Licealiady w siatkówce chłopców w Myślenicach. W turnieju wzięły udział drużyny z Powiatowego Zespołu nr 10 Szkół Mechaniczno-Elektrycznych w Kętach, Zespołu Szkół Łączności w Krakowie, Zespołu Szkół nr 1 w Nowym Sączu, LO w Piekarach, Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Brzesku i Zespołu Szkół Techniczno-Ekonomicznych w Myślenicach. Zespoły rywalizowały w pierwszym etapie w dwóch grupach eliminacyjnych, grając systemem „każdy z każdym”. W drugim etapie turnieju najlepsze dwie drużyny z każdej grupy utworzyły finałową czwórkę. Mecze rozgrywano podobnym systemem z zaliczeniem punktów z rywalizacji z pierwszego etapu. Zawody stały na bardzo wysokim poziomie. Nasz zespół przegrał mecz jedynie z drużyną z Kęt i Nowego Sącza. Po bardzo dobrej grze siatkarze ZSP nr 2 w Brzesku zajęli trzecie miejsce w turnieju.

Miejsce na podium wywalczyli:
Michał Buzdygan 2TMe,
Kacper Chrabąszcz 1TI,
Tomasz Franczyk 2TMe,
Cyryl Górnisiewicz 1TMe,
Jakub Rosa 1TMi,
Mariusz Styrna 1zb,
Łukasz Szczepański 2TMG,
Fabian Szylar 1TMe,
Kamil Zając 4TI
.

Trzeciej drużynie w Małopolsce – serdecznie gratulujemy.

2. MIEJSCE PIŁKARZY RĘCZNYCH
22.03.2016

Po raz drugi z rzędu wywalczyliśmy "tylko" 2. miejsce w piłce ręcznej chłopców. Piszę tylko, bo dopiero trzeci raz się zdarza, że nie wygrywamy zawodów w piłkę ręczną na szczeblu powiatowym na przestrzeni ostatnich 9 lat. Można powiedzieć, że losowanie mieliśmy dobre, gdyż nie trafiliśmy na gospodarzy w pierwszym meczu. Tak więc zawody zaczęliśmy od meczu z reprezentacją ZS Szczurowa. Wygraliśmy go po przeciętnej i nerwowej grze, głównie za sprawą słabej skuteczności rzutowej (2 lata temu różnica bramek naszego zespołu to +38, w ubiegłym roku +22, a w tym -1) i dobrej postawie bramkarzy (Karol Jurkiewicz i Dawid Hawryłko spisywali się w tym dniu znakomicie). W drugim meczu przyszło nam się zmierzyć z ZSP 1 i po dość obiecującym początku i wyrównanej walce, ulegliśmy 9:11. Wielka szkoda, bo wykorzystując wszystkie stuprocentowe okazje rzutowe mogliśmy ten mecz wygrać. Do ostatniego meczu przystąpiliśmy chyba zbyt rozluźnieni i troszkę rozbici po porażce z „jedynką”, do tego jeszcze z kłopotami kadrowymi (tylko 10 zawodników mogło zagrać w tym meczu). Pierwsza połowa, to miażdżąca przewaga z naszej strony i wynik 4:0. W drugiej połowie wystarczyło kilka błędów i ostatecznie padł remis 7:7.

Serdecznie dziękuję za wolę walki, poświęcenie i zdrowie pozostawione na boisku wszystkim chłopakom z naszej reprezentacji!

• Dominik KRAJ - 4 Eo
  • Grzegorz HUDY - 4 TMG
  • Kacper LEGUTKO - 4 TMe
  • Wojciech PIEKARZ - 3 zwc