POWIATOWE MISTRZOSTWA W PŁYWANIU
08.12.2009
Paweł Piwowarczyk
W dniu 7 grudnia na basenie Brzeskiego Ośrodka Sportu i Rekrecji odbyła się Powiatowa Licealiada Młodzieży Szkół Ponadgimnazjalnych w Pływaniu. Zielonkę reprezentowało 7 zawodników. 5 w stylu dowolnym, 1 w stylu klasycznym, 1 w stylu grzbietowym:
  • Frys Daniel - 3d - czas 43,85
  • Korda Jarosław - 1b - czas 42,70
  • Nosalski Dawid - 4El - czas 29,58
  • Mamica Paweł - 2Me - czas 43,41
  • Hebda Jarosław - 1Me - czas 51,42
  • Koczwara Tomasz - 1Me - czas 38,65
  • Kural Bartłomiej - 3Lh - czas 34,25
1 miejsce w stylu dowolnym zajął Dawid Nosalski. 3 miejsce w grzbiecie zajął Daniel Frys. Również 3 miejsce, ale w stylu klasycznym zajął Jarosław Hebda. Reszta naszych reprezentantów uplasowała się na miejscach poza pierwszą trójką.
MISTRZOSTWA POWIATU W FUTSALU
24.11.2009

W dniu 24 listopada w Zespole Szkół w Czchowie odbyła się Powiatowa Licealiada Młodzieży Szkół Ponadgimnazjalnych w Futsalu. W turnieju wzięło udział sześć drużyn. W pierwszej grupie spotkały się zespoły: ZDZ Czchów, ZSP nr 2 w Brzesku, ZSP nr1 w Brzesku. Drugą grupę stanowiły drużyny: ZS w Czchowie, ZS w Szczurowej, ZSTiO w Łysej Górze. Po trzyletniej przerwie puchar mistrzów wrócił do Naszej Szkoły. Wszystkie zespoły walczyły dzielnie do ostatniego gwizdka, ale nasz zespół nie miał sobie równych. Drużyna Zielonki nie zaznała porażki remisując tylko jeden mecz w grupie z zespołem ZSP1.

• Baran Kamil - 2Mu - 2 bramki
  • Bieniek Mateusz - 2Mu
  • Ciesielski Rafał - 2Mu - 4 bramki
  • Jagielski Jakub (C)- 3Bo
  • Nowacki Maciej - 3Bu - 1 bramka
  • Papież Grzegorz - 2 Bu - 2 bramki
  • Stróżak Marcin - 2i - bramkarz
  • Tomczyk Patryk - 3Bu - 2 bramki
  • Zych Mariusz - 3 Bo - 4 bramki

Poniżej przedstawiamy wyniki i klasyfikację końcową.

Tabela grupy 1

• ZS Czchów - ZSP 2 Brzesko 0:3
OTWARTE MISTRZOSTWA ZSP 2 W SZACHACH 2009
22.11.2009

Podobnie jak w ubiegłym roku, także i tym razem 33. uczniów (w tym 3. uczennice, niestety nie było ani jednej uczennicy z Zielonki) wzięło udział w otwartych mistrzostwach szkoły w szachach.

Tytuł mistrza szkoły zdobył Piotr CZERNECKI (ZSP2, 3 Bu), 2. miejsce zajął Daniel PASEK (ZSP1, 3 E), a 3. miejsce Rafał PIEKARZ (ZSP1, 3 A).

Gratulujemy! Pozostali trzej uczniowie, którzy będą reprezentować szkołę na powiatowej licealiadzie, to Mariusz BRZESKI (3 Bu, 4. w klasyfikacji ogólnej), Piotr GONDEK (1 Bu, 5.) oraz Kamil KORYGA (2 Ti, 12.). Szczagółowe wyniki znajdziesz tutaj.

OTWARTE MISTRZOSTWA SZKOŁY W SZACHACH 2009
11.10.2009
W dniu 19 listopada br. w świetlicy Schroniska Młodzieżowego odbędą się Otwarte Mistrzostwa w szachach. Zapraszamy wszystkich chętnych. Troje najlepszych zawodników w kategorii dziewcząt i chłopców będzie reprezentować naszą szkołę w zawodach powiatowych, które odbędą się w grudniu. Regulamin zawodów wraz z linkiem do strony, na której należy dokonać zgłoszenia oraz ogłoszenie znajdują się poniżej.

MECZE SIATKÓWKI I PIŁKI NOŻNEJ NA WĘGRZECH
27.09.2009
W dniach 21-23 września reprezentanci naszej szkoły brali udział w meczach piłki siatkowej i piłki nożnej, na zaproszenie dyrektora szkoły Széchenyi István Szakközépiskola és Gimnázium w Százhalombatta na Węgrzech. Zarówno w meczu siatkówki jak i piłki nożnej zwyciężyli nasi chłopcy. Inne były tylko rozmiary zwycięstwa: w meczu siatkówki było 3:0, natomiast w meczu piłki nożnej 8:6.
Z pewnością nie wyniki były najważniejszym celem tego wyjazdu. Zawodnicy mogli np. zobaczyć w jakich warunkach kształcą się ich rówieśnicy z Węgier, czy spróbować dań kuchni węgierskiej.

Skład reprezentacji w siatkówce:
  • Mateusz BUDZIOCH (4 Bu)
  • Paweł OSADNIK (4 In)
  • Piotr JAROSIŃSKI (3 In)
  • Piotr KUCHARSKI (1 Bu)
  • Tobiasz KACZMARZYK (4 El)
  • Bartłomiej KURAL (3 LH)
opiekun: Wiesław Gibes

Skład reprezentacji w piłce nożnej:
  • Jakub JAGIELSKI(3 Bo)
  • Mariusz ZYCH (3 Bo)
  • Kamil BARAN (2 Mu)