MISTRZOSTWA POWIATU W KOSZYKÓWCE CHŁOPCÓW
10.02.2009
MARIUSZ KLIMCZAK
Nasi reprezentanci zajęli 2. miejsce w mistrzostwach powiatu w koszykówce chłopców. 1. miejsce wywalczyli koszykarze ZSP 1 Brzesko. Więcej wkrótce.
Mecz Siatkówki Nauczyciele - Maturzyści 2:3 (-17, -24, 20, 20, -13)
30.01.2009
MARIUSZ KLIMCZAK

W tym roku lepsi okazali się Maturzyści. Mecz był bardzo zacięty. Pierwsze dwa sety wygrali uczniowie, następne dwa nauczyciele. W decydującej partii 15:13 wygrał zespół maturzystów. Gromkie brawa dostał Pan Dyrektor, który dołączył do zespołu Nauczycieli od trzeciego seta. Mecz miał charakter charytatywny, zebrano 260,50 złotych. Kwota ta zostanie przekazana dla "brzeskich pięcioraczków". W galerii mamy kilka zdjęć upamiętniających to wydarzenie.

MIĘDZYNARODOWY TURNIEJ SIATKÓWKI
MARIUSZ KLIMCZAK
Nasza reprezentacja bez większego wysiłku wygrała turniej z udziałem reprezentacji zaprzyjaźnionych szkół ze Słowacji i z Węgier. W pierwszym meczu spotkały się zespoły SZISZKI i SOU. Zawodnicy z Popradu pokonali Węgrów 0:2. W następnym meczu nasz zespół wygrał z SZISZKI 2:0. W ostatnim meczu pokonaliśmy także uczniów ze Słowacji, także 2:0. Dla naszych zawodników była to okazja do zgrywania się w perspektywie powiatowej licealiady, gdzie przeciwnicy z pewnością będą mieli większe wymagania.

• SZISZKI Százhalombatta - SOU Poprad-Matejovce 0:2 (-11, -9)
  • SZISZKI - ZSP 2 Brzesko 0:2 (-3, -4)
  • ZSP 2 - SOU 2:0 (10, 7)

M-ce	Zespół	                Punkty	 Sety
 1.	ZSP 2 Brzesko	          4	 4-0
 2.	SOU Poprad-Matejovce	  3	 2-2
 3.	SZISZKI	                  2	 0-4
MIĘDZYNARODOWY TURNIEJ PIŁKI NOŻNEJ
MARIUSZ KLIMCZAK
W dniach 14 i 15 stycznia odbyły się turnieje piłki nożnej i siatkówki z udziałem zaproszonych reprezentacji ze Słowacji i Węgier. Jest to, można już tak powiedzieć, cykliczna impreza organizowana z okazji rocznicy nadania naszej szkole imienia Bohaterów Westerplatte.
Zmagania rozpoczęliśmy od piłki nożnej. Mecze rozgrywano na hali ZSP nr 1, a do udziału w turnieju zaproszono także reprezentację tej szkoły. Wszystkie spotkania były bardzo emocjonujące, i do ostatniego meczu nie było jasne, która drużyna zwycięży. Ostatecznie 1. miejsce zajął zespół ZSP nr 1 przed Słowacją, ZSP nr 2 oraz szkołą z Węgier.
Poniżej przedstawiamy wyniki i tabelę końcową.

• ZSP 2 Brzesko - ZSP 1 Brzesko 3:3
  • SOU Poprad-Matejovce - SZISZKI Százhalombatta 3:0
  • SZISZKI - ZSP 1 1:4
  • SOU - ZSP 2 Brzesko 1:1
  • ZSP 2 Brzesko - SZISZKI 1:1
  • ZSP 1 Brzesko - SOU 3:3

M-ce	Zespół	                Punkty	Bramki
 1.	ZSP 1 Brzesko	          5	 10-7
 2.	SOU Poprad-Matejovce	  5	 7-4
 3.	ZSP 2 Brzesko	          3	 5-5
 4.	SZISZKI	                  1	 2-8
MIĘDZYKLASOWY TURNIEJ SPORTOWY
MARIUSZ KLIMCZAK
W tegorocznej edycji Międzyklasowego Turnieju Sportowego, w którym liczy się nie tylko sprawność, testowana w 6. różnych konkurencjach, ale również wiedza teoretyczna, zwyciężyli uczniowie klasy 3 Bu, przed klasą 4 In i 1 Bu. Dalsze miejsca zajęły klasy: 1 Me, 3 M i 2 k. Uczniowie klasy maturalnej - 4 In, nie potrafili utrzymać dużej przewagi punktowej, jaką mieli po części teoretycznej. Gratulujemy zwycięzcom i zapraszamy do udziału w następnej edycji już za rok.

[wyniki]