MIĘDZYNARODOWY TURNIEJ PIŁKI NOŻNEJ
16.01.2009
MARIUSZ KLIMCZAK
W dniach 14 i 15 stycznia odbyły się turnieje piłki nożnej i siatkówki z udziałem zaproszonych reprezentacji ze Słowacji i Węgier. Jest to, można już tak powiedzieć, cykliczna impreza organizowana z okazji rocznicy nadania naszej szkole imienia Bohaterów Westerplatte.
Zmagania rozpoczęliśmy od piłki nożnej. Mecze rozgrywano na hali ZSP nr 1, a do udziału w turnieju zaproszono także reprezentację tej szkoły. Wszystkie spotkania były bardzo emocjonujące, i do ostatniego meczu nie było jasne, która drużyna zwycięży. Ostatecznie 1. miejsce zajął zespół ZSP nr 1 przed Słowacją, ZSP nr 2 oraz szkołą z Węgier.
Poniżej przedstawiamy wyniki i tabelę końcową.

• ZSP 2 Brzesko - ZSP 1 Brzesko 3:3
  • SOU Poprad-Matejovce - SZISZKI Százhalombatta 3:0
  • SZISZKI - ZSP 1 1:4
  • SOU - ZSP 2 Brzesko 1:1
  • ZSP 2 Brzesko - SZISZKI 1:1
  • ZSP 1 Brzesko - SOU 3:3

M-ce	Zespół	                Punkty	Bramki
 1.	ZSP 1 Brzesko	          5	 10-7
 2.	SOU Poprad-Matejovce	  5	 7-4
 3.	ZSP 2 Brzesko	          3	 5-5
 4.	SZISZKI	                  1	 2-8
MIĘDZYKLASOWY TURNIEJ SPORTOWY
16.01.2009
MARIUSZ KLIMCZAK
W tegorocznej edycji Międzyklasowego Turnieju Sportowego, w którym liczy się nie tylko sprawność, testowana w 6. różnych konkurencjach, ale również wiedza teoretyczna, zwyciężyli uczniowie klasy 3 Bu, przed klasą 4 In i 1 Bu. Dalsze miejsca zajęły klasy: 1 Me, 3 M i 2 k. Uczniowie klasy maturalnej - 4 In, nie potrafili utrzymać dużej przewagi punktowej, jaką mieli po części teoretycznej. Gratulujemy zwycięzcom i zapraszamy do udziału w następnej edycji już za rok.

[wyniki]
OTWARTE MISTRZOSTWA SZKOŁY W SZACHACH 2008
12.11.2008
MARIUSZ KLIMCZAK
33. uczniów (w tym 3. uczennice) wzięło udział w kolejnych, tym razem otwartych, mistrzostwach szkoły w szachach. Dzięki temu nasi uczniowie mieli możliwość gry z uczniami z ZSP 1, co miejmy nadzieję zaprocentuje w mistrzostwach powiatu 10 grudnia br.

Tytuł mistrza szkoły zdobył Paweł PIEKARZ (ZSP1, 3 A), 2. miejsce zajął Aleksander RUDNIK (ZSP1, 2 F), a 3. miejsce Rafał PIEKARZ (ZSP1, 2 A).

Gratulujemy! Najlepsi uczniowie z naszej szkoły, to reprezentanci klasy 2 Bu, Mariusz BRZESKI (4. w klasyfikacji ogólnej) i Piotr CZERNECKI (5.), oraz Szymon WĄSIK (4 El, 9.). Uczniowie ci bedą reprezentować szkołę w mistrzostwach powiatu.
TURNIEJ PIŁKI RĘCZNEJ I KOSZYKÓWKI W SZÁZHALOMBATTA
27.09.2008
MARIUSZ KLIMCZAK
W dniach 22-24 września reprezentanci naszej szkoły brali udział w turnieju piłki ręcznej i koszykówki, na specjalne zaproszenie dyrektora szkoły Széchenyi István Szakközépiskola és Gimnázium w Százhalombatta na Węgrzech. Oprócz gospodarzy, w turnieju brała również udział sąsiednia szkoła z Százhalombatta, Arany. W turnieju koszykówki zwyciężyli gospodarze, nasi chłopcy zajęli 2. miejsce. Na 3. miejscu uplasowali się uczniowie z Arany. Natomiast w turnieju piłki ręcznej zwyciężyli uczniowie z Arany, nasz zespół ponownie zajął 2. miejsce, a 3. zajęli gospodarze. Z pewnością nie wyniki były najważniejszym celem tego wyjazdu. Mam nadzieję, że zgodnie z powiedzeniem "podróże kształcą", uczniowie biorący udział w tej wycieczce nabyli wiele cennych doświadczeń oraz zostali dodatkowo zmotywowani do nauki języków obcych. Gospodarze sprawili nam jeszcze jedną miłą niespodziankę i zaprosili nas do Parku Archeologicznego. To bardzo znane miejsce w okolicy, a być może na całych Węgrzech. Oprócz możliwości zapoznania się z odległą historią tamtych ziem, mogliśmy również wykonać osobiście kilka drobnych upominków dla najbliższych (podobnie jak robili to przodkowie żyjący w epoce brązu). Zapraszam do obejrzenia zdjęć z wycieczki.

Skład naszej reprezentacji:
  • Michał KUKIEŁKA (4 Me)
  • Krystian BIAŁEK (4 Bu)
  • Kamil MIZERA (4 M)
  • Adrain GURGUL (4 In)
  • Mateusz GAGATEK (3 mu)
  • Tomasz BODURA (2 lw)
  • Łukasz ŚWIERAD (2 lw)
  • Wojciech MIKA (2 Bo)
  • Artur TOMASIK (2 Bo)
  • Hubert PAMUŁA (1 Me)
  • Kamil KUCIEL (4 In)
opiekun: Mariusz Klimczak

Wyniki meczów w koszykówkę:
  • ZSP 2 Brzesko - SZISZKI 19:21
  • ARANY - SZISZKI 19:27
  • ZSP 2 Brzesko - ARANY 31:11
Wyniki meczów w piłkę ręczną:
  • ZSP 2 Brzesko - SZISZKI 15:15
  • ARANY - SZISZKI 14:21
  • ZSP 2 Brzesko - ARANY 13:14
WITAMY W NOWYM ROKU SZKOLNYM
01.09.2008
KOMISJA WYCHOWANIA FIZYCZNEGO
Wszystkim uczniom naszej szkoły życzymy sukcesów w nauce, a reprezentantom jak najlepszych osiągnięć sportowych!