POWIATOWA LICEALIADA W FUTSALU DZIEWCZĄT 2013
07.01.2014
SO

5 grudnia 2013 w Zespole Szkół w Szczurowej odbyły się mistrzostwa powiatu szkół ponadgimnazjalnych w futsalu dziewcząt. Po nieudanym zeszłorocznym występie reprezentantki naszej szkoły pokazały klasę i wygrały zawody zostając Mistrzyniami powiatu. Gratulujemy!!!

Zielonkę reprezentowały:

1.Baran Katarzyna - 2 G
2.Borowska Magdalena - 3 G
3.Budek Mariola - 2G
4.Czesak Ela - 4 G
5.Gibowicz Justyna - 4 Ge
6.Gliździńska Justyna - 1 G
7.Kozub Weronika - 1 G
8.Kostrzewa Natalia - 4 G
9.Pytel Kornelia - 2 G
10.Rams Kinga - 1G
11.Samek Marzena - 1 G
12.Urbańska Aneta - 4 Ge
13.Witek Magdalena - 1 G
Wyniki meczów: 1. ZS Szczurowa – ZS Czchów 1:5 2. ZSP 2 Brzesko – ZSP 1 Brzesko 4:3 3. ZS Czchów - ZSP 2 Brzesko 1:1 4. ZSP 1 Brzesko - ZS Szczurowa 2:0 5. ZS Szczurowa - ZSP 2 Brzesko 0:2 6. ZSP 1 Brzesko - ZS Czchów 3:3 Tabela końcowa M-ce Zespół 1.ZSP 2 Brzesko 2.ZS Czchów 3.ZSP 1 Brzesko 4.ZS Szczurowa

POWIATOWA LICEALIADA W PŁYWANIU 2013
11.12.2013

B R A W A ! ! ! dla naszych reprezentantów startujących w Mistrzostwach Powiatu w Pływaniu. Rafał RYBKA (4 Me) zajął 1. miejsce w stylu grzbietowym na 50 m z wynikiem 36,78 s. Szymon BŁAŻEJEWICZ zajął 3. miejsce w stylu dowolnym na 50 m z wynikiem 28,54 s. Jakub KWOLEK (2 Bu) uplasował się tuż za podium w stylu klasycznym na 50 m z wynikiem 43,57 s. A Bartłomiej SPĘDZIA (2 Me) był 6. w stylu dowolnym z wynikiem 31,37 s. Gratulujemy! Zawody odbyły się 5 grudnia br. na pływalni BOSiR w Brzesku.
Galeria zdjęć i więcej wyników dostępne są tutaj.

OTWARTE MISTRZOSTWA ZSP 2 W SZACHACH 2013
21.11.2013

Po raz drugi z rzędu tytuł mistrza szkoły zdobył Jan PACURA (4 Ge). Jan wygrał wszystkie 5 partii zdobywając komplet punktów. 2. miejsce zajął Artur LIBERA (4 Bu), a 3. miejsce Jacek KOTRA (2 Me).

Gratulujemy! W mistrzostwach wystartowało 16 zawodników. Zawody powiatowe odbędą się 12 grudnia.
Szczegółowe wyniki znajdziesz tutaj.

MISTRZOSTWA POWIATU W FUTSALU CHŁOPCÓW
14.11.2013
SO

22 października 2013 r. na hali sportowej w ZSP NR 2 w Brzesku odbyły się Mistrzostwa Powiatu Brzeskiego Szkół Ponadgimnazjalnych w Futsalu. Nasza drużyna po przegranym pierwszym meczu z ZS Czchów zajęła drugie miejsce i niestety nie obroniła mistrzostwa z poprzedniego roku. W turnieju wzięło udział 5 szkół:
ZSP nr 1 w Brzesku, ZSP nr 2 w Brzesku, ZS Czchów, ZS Szczurowa i Liceum Akademickie Korpusu Kadetów w Łysa Góra.

Wyniki:

13.Wawryka Sebastian 3EM

SPORTOWY OKRĄGŁY STÓŁ W RAMACH AKCJI WF Z KLASĄ
24.10.2013

W dniu 8.10.2013 roku w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Brzesku na sali gimnastycznej odbyło się spotkanie uczniów i nauczycieli w ramach Szkolnego Okrągłego Stołu. Debata rozpoczęła się punktualnie o godzinie 12.00 i trwała do godziny 13.30. Związku z tym, że nasz Zespół Szkół jest dosyć dużą placówką zostały wybrane klasy, które reprezentowały ogół szkoły w debacie. W spotkaniu wzięły udział 4 klasy: Zasadniczą Szkołę Zawodową reprezentowali uczniowie pierwszej i drugiej klasy, natomiast z Technikum Zawodowego zostały zaproszone 2 klasy maturalne. W spotkaniu uczestniczyły następujące osoby:

• Wiesław Gibes - nauczyciel wychowania fizycznego
  • Wiesław Łanocha - nauczyciel wychowania fizycznego
  • Mariusz Klimczak - nauczyciel wychowania fizycznego i osobo pomagająca w projekcie
  • Paweł Piwowarczyk - nauczyciel wychowania fizycznego i koordynator programu.

Całą debatę prowadził koordynator Paweł Piwowarczyk wraz z Mariuszem Klimczakiem. Sekretarzem został wybrany Artur Bodura, a dokumentacją fotograficzną przebiegu debaty zajął się uczeń Janusz Fitrzyk. Prowadzący na początku powitali zebranych, a następnie przedstawił w postaci prezentacji multimedialnej cele i założenia programu. Debata miała formę dyskusji poprzedzoną pracą w grupach, uczniowie z poszczególnych klas zostali podzieleni na zespoły, w których pracowali nad zadaną tematyką. W pierwszej części uczniowie mieli za zadanie zastanowić się nad lekcją wychowania fizycznego, w której biorą udział w szkolę, nad jej plusami i minusami oraz czy baza jaką dysponuje szkoła jest wystarczająca i zadowalająca. Po czym kolejno reprezentanci poszczególnych grup prezentowali swoje spostrzeżenia.

Postulaty (pomysły) uczniów:
  • Punktualność (nauczycieli i uczniów)
  • Plan lekcji – wf na końcu lub na początku dnia lekcje - 2 godz. łączone
  • Dystrybutor z wodą / automaty z napojami
  • Zajęcia koedukacyjne
  • Max 10 minut rozgrzewki
  • Więcej czasu na grę
  • Zajęcia składające się głównie z gier zespołowych
  • Więcej gimnastyki w klasach I
  • Max 3 klasy jednocześnie na sali
  • Udostępnienie ścianki wspinaczkowej na lekcje i zajęcia pozalekcyjne
  • Odpowiednie ocenianie
  • Za mało zajęć na siłowni
  • Więcej zawodów sportowych
  • Informacje „sportowe” przez radiowęzeł
  • Muzyka podczas lekcji na siłowni
  • Zagospodarowanie terenu przed szkołą ( plac do Paintball, stworzenie toru przeszkód)

Jeżeli rozchodzi się o bazę szkolną, to uczniowie w większości byli zgodni, że jest ona na wysokim poziomie i zadowalająca. Uczniowie mają do dyspozycji hale sportową, mała sale gimnastyczną, orlika, siłownie, ściankę wspinaczkową oraz w niedalekiej odległości od szkoły stadion, na którym przeprowadzane są lekcje z lekkiej atletyki. Biorąc pod uwagę zajęcia pozalekcyjne, głównym problemem, jaki wskazywali uczniowie, to brak czasu na nie oraz problem z dojazdem do szkoły. Kolejnym punktem debaty był wybór zadania dodatkowego do realizacji w ramach programu. Uczniom zostały zaprezentowane przykładowe zadania, na które mieli się zdecydować. Wybór został dokonany za pomocą głosowania. Uczniowie prawie jednogłośnie zadecydowali, że zajmiemy się poprawą frekwencji na lekcjach wychowania fizycznego. W naszej szkole w tej materii jest jeszcze wiele do zrobienia. Sami uczniowie stwierdzili, ze ilość osób zwalnianych i niećwiczących na lekcjach wf jest zbyt wysoka, pomimo tak dobrej bazy sportowej i wykwalifikowanej kadry w szkole.